یک شرکت خودروسازی طرح اولیه از وسیله نقلیه برقی ارائه کرده که با یک بار شارژ مسافت ۱۲۰۰ کیلومتر را طی می کند.
شرکت مرسدس بنز از طرح اولیه یک خودروی برقی جدید به نام «ویژن ای کیو ایکس ایکس»(Vision EQXX)خبر داده است.

این طرح اولیه می تواند با یکبار شارژ مسافت ۱۲۰۰ کیلومتر(۷۵۰ مایل) را طی کند که معادل فاصله پکن تا شانگهای است. هدف مرسدس بنز ساخت یک خودروی برقی با بیشترین کارآمدی و طولانی ترین مسافت طی شده با یک بار شارژ است.
البته مرسدس بنز تصمیمی برای تولید تجاری طرح اولیه مذکور ندارد و تا به حال نیز فقط عکس هایی از این طرح اولیه منتشر شده است.

مارکوس شافنر رئیس بخش تحقیق و توسعه مرسدس بنز در این باره می گوید: این یک پروژه جدی است که در حقیقت در جستجوی نسل جدید فناوری ها است. ما تصمیم داریم دانشی که در این پروژه به دست می آوریم را در نسل آینده خودروها به کار بگیریم.

هنوز مشخص نیست این طرح اولیه چه زمان عرضه می شود یا چه زمان نوآوری های به کاررفته در آن در خودروهای تولیدی این شرکت به کار می روند.

این درحالی است که خودروهای تسلا با یکبار شارژ می توانند مسافت ۳۰۰ مایل را طی کنند. خودروی «مدل اس لانگ رنج» این شرکت می تواند با یک بار شارژ مسافت ۳۷۳ مایل را طی کند که معادل فاصله سانفرانسیسکو تا لس آنجلس است.

شرکت لوسید (رقیب تسلا) نیز مشغول توسعه یک خودروی برقی صندوق دار لوکس است و ادعا می کند این وسیله نقلیه می تواند با یک بار شارژ مسافت ۵۰۰ مایل را طی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *